Tramaine Brock Womens Jersey  Proje Mekanı

Showcases & Background Setting Bar

Showcases

Background Image

This setting is only taking a look when select color and background.
If you want to set showcase color, background and disable Setting Bar, go to Templates Manager > AT-Templates > Global Tab

 
image desc
 
image desc

Salihli'nin ilk

TUBİTAK 4007 

Projesi

   Ülkemizde Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik kelimelerinin kısaltmaları yapılarak BİLTEMM biçiminde adlandırılan ve bu kelimelerin İngilizce baş harflerinden oluşan STEM eğitimi; 21. Yüzyıl yeteneklerine sahip olması beklenen ve sorunlara bütüncül bir bakış açısıyla yaklaşan birey ihtiyacını karşılamayı hedefler. Maker Hareketi, 2005 yılında Amerika’da ortaya çıkmıştır. Teknoloji ile DIY(Kendin Yap) kültürünün birleşiminden oluşan bu hareket; bireylerin yaratıcılıklarını kullanarak tüketicilikten üreticiliğe geçmesini hedeflemektedir.Maker ruhunu oluşturan rekabet yerine paylaşım, para yerine yetenek, ezber bilgi yerine deneyim, tüketmek yerine üretmek; STEM eğitimi ile karşılanan sorgulayan, problem çözen,yaratıcı, üretken birey ihtiyacına temel oluşturmaktadır. STEM eğitiminin tamamlayıcı ve bütüncül rolünü üstlenmektedir. Ülkemizde ise STEM eğitimine geçilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından model önerilerinde bulunulmakta ve eylem planları hazırlanmaktadır. Dolayısıyla projemiz bu geçiş sürecinde öğretmenlerin bu yaklaşıma uygun yetiştirilmesi, öğretim programlarının bu doğrultuda güncellenmesi, okullarda STEM eğitimine yönelik ortamların oluşturulması için zemin oluşturacak önemli taşlardan biridir.

4.Sanayi Devrimi ile tüm dünyada ve Türkiye’de meydana gelen veya gelecek olan değişimler ve bu değişimlerin toplumlar üzerindeki etkisinin olumlu yönde gerçekleşmesi için toplumun tüm organlarına görev düşmektedir. Bir eğitim kurumu olarak halkın bu konudaki uyanışının sağlanması ve farkındalığının arttırılması noktasında sorumluluğumuzun farkında olarak, yerelden başlayarak tüm ulusa ulaşmak için gerekli olan maddi, manevi tüm imkânların sağlanmasıyla, projemiz ilimize, ilçemize öncülük edecektir.

STEM Eğitimi ve Maker Hareketinin en önemli amacı 21.yy yeteneklerine sahip bireyler yetiştirmektir. Ülkemizde oldukça yeni olan bu kavramların halkla buluşturulmasında alanında yetkin kişilerin etkinlikler gerçekleştirmesi, okul öncesi öğrencilerinden başlayıp 7 ‘den 70’ e tüm bireylerin hayatının daha erken zamanında teknoloji ve bilimle buluşmasını sağlayacaktır. Sanayi 4.0 ve sonrasında gelecek sanayi devrimlerine adaptasyonunu kolaylaştıracaktır. 4. sanayi devriminin kısa ve uzun vadede etkisini göstereceği iş hayatı ve mesleklerin akıbeti konusunda gençlerimiz bilinçlenecek, geleceğin mesleklerine yöneleceklerdir.

Türkiye’nin en önemli yerli teknoloji markalarından biri olan Vestel’ e iş gücü sağlayan, Turgutlu Hasan Ferdi Teknoloji Fakültesi ile TEKNOKENT ’i bünyesinde barındıran Celal Bayar Üniversitesine sahip olan Manisa’nın, bu gücünün farkına varması ve Manisa halkının 4.Sanayi Devrimi(Robotlar, 3D yazıcılar, Dronelar, Bilim ve Teknoloji, Maker hareketi hakkında farkındalığının artması bu projenin en önemli amaçlarından biridir.

Bu projenin gerçekleşmesiyle:

* Öğrenmekten keyif alan ve yaptıklarını paylaşmaktan mutluluk duyan, meraklı insanların bir araya gelmesi ve (DIY) kendin yap kültürünü yayılması,

* İnsanın doğasında olan “yapma/üretme” eğilimini, “anlat ve göster” eylemine çevirme yolunda, mühendislerden sanatçılara, bilim insanlarından zanaatçılara, herkesi bir araya getirerek bilgi ve deneyimlerini paylaşması,

*Maker Hareketi ve STEM eğitimine ilgi duyan, amatör ve profesyonel tüm Makerların(Sosyal Maker,Tekno Maker, Mini Maker) keşif ve icatlarını sergilemesi,

*Toplumuzdaki tüketici kültürünün- üretici kimliğine doğru yönlendirilmesi ve teknoloji ve mühendislik alanlarına ilginin artması,

*Ülkemizde de STEM eğitimine geçilmesi için sunulacak eğitim modellerine, STEM eğitim merkezlerinin kurulmasına kaynaklık etmesi,

*Ülkemizin öğretim programlarının STEM eğitimine göre güncellemesi ve öğretmenlerin STEM yaklaşımına yönelik yetiştirilmesi için bir adım oluşturması,

*Kamu – Maker – Bilim insanı buluşmasının gerçekleştirilmesi,

* Teknolojiyi etkin olan kullanan öğretmen, öğrenci ve bilim severlerin projelerini gerçekleştirebilecekleri ortaklıklar kurmalarına olanak sağlanması,

* Sosyoekonomik yönden dezavantajlı öğrencilerin proje kapsamında gerçekleşecek olan 3D yazıcı, robotlar, planetaryum, simülasyon, drone vb. atölyelerle bu teknolojilerle ücretsiz olarak tanışması ve öğrenmesi beklenmektedir.

Bu beklentiler ve projemizin ana amacı, TUBİTAK 4007 BİLİM ŞENLİKLERİ çağrı programının ana amaçları ile paralellik göstermektedir. TUBİTAK 4007 projelerinin toplum üzerinde meydana getirdiği büyük değişim ve etkileşim fırsatları ilimiz için paha biçilemeyecek bir hazine özelliği taşımaktadır. Salihli ilçesindeki ve Manisa İlindeki halkın; Teknoloji, Mühendislik, Bilim alanındaki yenilikleri görmesi ve bilimsel bilgilere yapılacak etkinliklerle ulaşması bu proje ile sağlanacaktır.Toplumun bu alandaki ihtiyaçları atölye çalışmaları, gösteriler, sergiler, söyleşiler, sanatsal etkinliler ile karşılanacaktır. Bu projenin kabulüyle ilçemizde ilk kez 4007 TUBİTAK Projesi gerçekleşecek ve devamında gelecek olan proje önerilerine ilham kaynağı olacaktır.

Projemiz, yerel halkın Bilime, Teknolojiye, Mühendisliğe dair bakış açıları olumlu yönde değişmesine ve çok sayıda farklı yaş grubunda birey ile yapılacak olan uygulamalı etkinliklerle, tüketici kültüründen, üreticiliğe doğru yaygın bir etki oluşmasına katkı sağlayacaktır. Ayrıca projemize Türkiye’nin farklı yerlerinden gelecek atölye liderleri, katılımcılar ile projemiz ulusal olarak yaygınlaşacak ve yeni 4007 Bilim ve Toplum Projelerini tetikleyecektir.

Türkiye’nin bilimsel araştırma ve teknolojik gelişme kapasitesini ve sosyal ve ekonomik kalkınmasını arttırması ve diğer ülkelerle rekabet edebilmesi için soru soran, sorgulayan, problemleri tanımlayan, yenilikçi düşünmeye sevk eden, girişimci ruhlu, yaşam boyu öğrenme becerilerine sahip ve topluma karşı duyarlı bireylere ihtiyacı vardır. Bunun için de; öğrencilere, gençlere, topluma yapılan etkinliklerde, bilimsel araştırma ve teknolojik gelişmeler arttırılmalıdır. Bu bağlamda ilçemizde gerçekleştireceğimiz bu proje büyük önem arz edip, ilçemizin teknolojiyi, bilimi daha yakından ve doğru öğrenme ihtiyacını karşılayacaktır. Bilimsel bilginin halka ulaştırılmasında projemiz kanal görevini üstlenecektir.

image desc
Bootstrap

TUBİTAK 4007 

Easy Customization

SALİHLİ KAYMAKAMLIĞI

Responsive Design

SALİHLİ BELEDİYESİ

Scroll Effect

   SALİHLİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

 Projenin yürütüleceği kurum Kudret Demir Ortaokulu olup Manisa’nın sosyoekonomik olarak gelişmiş ilçelerinden biri olan 159.951 nüfuslu Salihli’de yapılacaktır. Kudret Demir Ortaokulu, Salihli ilçesinin merkezi konumundaki Aksoy Mahallesinde bulunmaktadır. Okulun konumu merkezi bir yerde olduğu için devlet hastanesine, özel hastanelere, ilçe öğretmen evine, ilçe milli eğitim müdürlüğüne, tren duraklarına ve şehir otogarına yürüme mesafesindedir. Okulumuz,Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması için kullanılan “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanmıştır

Kudret Demir Ortaokulu, 1997-1998 eğitim öğretim yılında hizmete girmiştir. 21 derslik,1 laboratuar,1 spor odası,1BTE sınıfı,1 çok amaçlı konferans salonu (150 kişilik),1 öğretmenler odası, 1 kantin ve 60 kişilik kantin salonu,2 anasınıfından oluşmaktadır. Okulumuzun yerleşik bulunduğu alan 3500 m2 dir. Bina alanı 665 m2, bahçe alanı 2835 m2’dir. Bu alanda ortaokul binası, anasınıfı binası, okul bahçesi bulunmaktadır. Okul bahçesinde 1'er tane açık basketbol ve voleybol sahası bulunmaktadır. Ayrıca anasınıfı öğrencilerine ait ayrı bir bahçe ve oyun alanı bulunmaktadır. Fatih projesi kapsamında okulumuzdaki tüm sınıflar ve öğretmenler odasına etkileşimli tahtalar kurulmuştur. Okulumuzda ayrıca içinde iki adet 3D printer, 5 adet sanal gerçeklik (VR)gözlüğü, 5 set EV3 Lego Mindstorm robot, 9 adet Maker Araç kiti,6 tablet, 18 Laptop, 2 Vex Robotics robot seti barındıran, STEM ve Maker Atölyesi bulunmaktadır. Okulumuzda 34 ortaokul branş öğretmeni,2 okul öncesi öğretmeni, 1 güvenlik görevlisi,1 memur, 5 hizmetli bulunmaktadır. Okulumuzdaki öğrenci sayısı 660'dir. Okulumuz merkezi konumda olup, sosyoekonomik açıdan nezih bir mahallededir ve Okulumuz akademik açıdan başarılıdır.2016-2017 eğitim öğretim yılında üst öğretim kurumlarına yerleşme sonuçları:

12 Fen Lisesi, 45 Anadolu lisesi, 2 Sosyal Bilimler Lisesi,1 Sağlık Meslek Lisesi şeklindedir.

• Okulumuz 2016 yılında hazırladığı 75 proje ile TUBİTAK 4006 Bilim Fuarına ev sahipliği yapmıştır.2-3 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleştirmek üzere başvurduğu TUBİTAK 4006 projesi kabul edilmiştir.

• Okulumuzun “Robotlarla Öğrenme” adlı ERASMUS+ KA101 projesi 2017 yılında 25.230 Avro bütçe ile kabul edilmiştir.Bu proje dahilinde okul öğretmenlerimiz Macaristan ve İngiltere’deki kurs merkezlerinde robotların STEM derslerinde kullanımı ile ilgili olarak teknik ve pedagojik eğitim alacaklardır.

• Okulumuz,Zafer Kalkınma Ajansı 2017 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI kapsamında “Teknoloji ve Tasarım Öğretmenleri İçin Ahşap Oyuncak ve Marangozluk Eğitimi” adlı eğitim için teknik destek almaya hak kazanmıştır ve bu eğitim sonucunda Teknoloji ve Tasarım Öğretmenleri okulumuzda eğitim alacaktır.

• Okulumuz Yıldız Kız Voleybol Takımı,2016 yılında,Manisa'da il Şampiyonu olup, Uşak’ta düzenlenen Türkiye Şampiyonasında tüm rakiplerini yenerek yarı finale yükselmiştir.

• Okulumuz 29.10.2017 tarihinde Ulusal Robot Yarışması ROBOTAFYON’da 1. olmuştur.

• 3-5 Kasım 2017 tarihlerinde Romanya’da gerçekleşen uluslararası “ROBOCHALLANGE ROMANIA” turnuvasında tek devlet okulu olarak ülkemizi temsil etmiş ve 1.lik ve 3. lük dereceleri almıştır.

• Okulumuz İçinde bulunduğumuz çağda, gençlerin teknolojik gelişmeleri yakından takip etmesi ve farkındalığının artması için Manisa Salihli’de bulunan AVM'lerde robotik tanıtım günleri yapmaktadır ve son robotik teknolojilerini tanıtmak üzere ücretsiz tanıtım günleri yapmaktadır.

*Aktif olarak tüm ilçedeki anaokulu ve ortaokul çağındaki çocuklarla kodlama ve robotik egzersizleri, kulüp faaliyetleri, kodlama kampları düzenlemektedir.

*8-19 Şubat 2017 'de İzmir deki First Lego League yarışmalarına izleyici olarak katılmıştır.

 

Okulumuzda;

• özel güvenlik ve kamera sistemi,

• Web Hizmeti

• şehir merkezine ulaşım(taksi, dolmuş,belediye otobüsleri) kolaylığı,

• kesintisiz telefon, faks,tarayıcı,yazıcı, fotokopi hizmetleri,

sağlanmaktadır.

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.