Tramaine Brock Womens Jersey  Proje Mekanı

Showcases & Background Setting Bar

Showcases

Background Image

This setting is only taking a look when select color and background.
If you want to set showcase color, background and disable Setting Bar, go to Templates Manager > AT-Templates > Global Tab

 Projenin yürütüleceği kurum Kudret Demir Ortaokulu olup Manisa’nın sosyoekonomik olarak gelişmiş ilçelerinden biri olan 159.951 nüfuslu Salihli’de yapılacaktır. Kudret Demir Ortaokulu, Salihli ilçesinin merkezi konumundaki Aksoy Mahallesinde bulunmaktadır. Okulun konumu merkezi bir yerde olduğu için devlet hastanesine, özel hastanelere, ilçe öğretmen evine, ilçe milli eğitim müdürlüğüne, tren duraklarına ve şehir otogarına yürüme mesafesindedir. Okulumuz,Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması için kullanılan “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanmıştır

Kudret Demir Ortaokulu, 1997-1998 eğitim öğretim yılında hizmete girmiştir. 21 derslik,1 laboratuar,1 spor odası,1BTE sınıfı,1 çok amaçlı konferans salonu (150 kişilik),1 öğretmenler odası, 1 kantin ve 60 kişilik kantin salonu,2 anasınıfından oluşmaktadır. Okulumuzun yerleşik bulunduğu alan 3500 m2 dir. Bina alanı 665 m2, bahçe alanı 2835 m2’dir. Bu alanda ortaokul binası, anasınıfı binası, okul bahçesi bulunmaktadır. Okul bahçesinde 1'er tane açık basketbol ve voleybol sahası bulunmaktadır. Ayrıca anasınıfı öğrencilerine ait ayrı bir bahçe ve oyun alanı bulunmaktadır. Fatih projesi kapsamında okulumuzdaki tüm sınıflar ve öğretmenler odasına etkileşimli tahtalar kurulmuştur. Okulumuzda ayrıca içinde iki adet 3D printer, 5 adet sanal gerçeklik (VR)gözlüğü, 5 set EV3 Lego Mindstorm robot, 9 adet Maker Araç kiti,6 tablet, 18 Laptop, 2 Vex Robotics robot seti barındıran, STEM ve Maker Atölyesi bulunmaktadır. Okulumuzda 34 ortaokul branş öğretmeni,2 okul öncesi öğretmeni, 1 güvenlik görevlisi,1 memur, 5 hizmetli bulunmaktadır. Okulumuzdaki öğrenci sayısı 660'dir. Okulumuz merkezi konumda olup, sosyoekonomik açıdan nezih bir mahallededir ve Okulumuz akademik açıdan başarılıdır.2016-2017 eğitim öğretim yılında üst öğretim kurumlarına yerleşme sonuçları:

12 Fen Lisesi, 45 Anadolu lisesi, 2 Sosyal Bilimler Lisesi,1 Sağlık Meslek Lisesi şeklindedir.

• Okulumuz 2016 yılında hazırladığı 75 proje ile TUBİTAK 4006 Bilim Fuarına ev sahipliği yapmıştır.2-3 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleştirmek üzere başvurduğu TUBİTAK 4006 projesi kabul edilmiştir.

• Okulumuzun “Robotlarla Öğrenme” adlı ERASMUS+ KA101 projesi 2017 yılında 25.230 Avro bütçe ile kabul edilmiştir.Bu proje dahilinde okul öğretmenlerimiz Macaristan ve İngiltere’deki kurs merkezlerinde robotların STEM derslerinde kullanımı ile ilgili olarak teknik ve pedagojik eğitim alacaklardır.

• Okulumuz,Zafer Kalkınma Ajansı 2017 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI kapsamında “Teknoloji ve Tasarım Öğretmenleri İçin Ahşap Oyuncak ve Marangozluk Eğitimi” adlı eğitim için teknik destek almaya hak kazanmıştır ve bu eğitim sonucunda Teknoloji ve Tasarım Öğretmenleri okulumuzda eğitim alacaktır.

• Okulumuz Yıldız Kız Voleybol Takımı,2016 yılında,Manisa'da il Şampiyonu olup, Uşak’ta düzenlenen Türkiye Şampiyonasında tüm rakiplerini yenerek yarı finale yükselmiştir.

• Okulumuz 29.10.2017 tarihinde Ulusal Robot Yarışması ROBOTAFYON’da 1. olmuştur.

• 3-5 Kasım 2017 tarihlerinde Romanya’da gerçekleşen uluslararası “ROBOCHALLANGE ROMANIA” turnuvasında tek devlet okulu olarak ülkemizi temsil etmiş ve 1.lik ve 3. lük dereceleri almıştır.

• Okulumuz İçinde bulunduğumuz çağda, gençlerin teknolojik gelişmeleri yakından takip etmesi ve farkındalığının artması için Manisa Salihli’de bulunan AVM'lerde robotik tanıtım günleri yapmaktadır ve son robotik teknolojilerini tanıtmak üzere ücretsiz tanıtım günleri yapmaktadır.

*Aktif olarak tüm ilçedeki anaokulu ve ortaokul çağındaki çocuklarla kodlama ve robotik egzersizleri, kulüp faaliyetleri, kodlama kampları düzenlemektedir.

*8-19 Şubat 2017 'de İzmir deki First Lego League yarışmalarına izleyici olarak katılmıştır.

 

Okulumuzda;

• özel güvenlik ve kamera sistemi,

• Web Hizmeti

• şehir merkezine ulaşım(taksi, dolmuş,belediye otobüsleri) kolaylığı,

• kesintisiz telefon, faks,tarayıcı,yazıcı, fotokopi hizmetleri,

sağlanmaktadır.

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.